Медична реформа: МОЗ змінює підходи до лікування інсультів

КИЇВ. 26 жовтня. УНН. У Міністерстві охорони здоров’я повідомили, що ще влітку розпочався черговий етап медичної реформи, у рамках якого, зокрема, буде змінено підходи до лікування інсультів. Про це повідомив заступник міністра охорони здоров’я Олексій Яременко, якого цитують у пресслужбі, пише УНН. 

Деталі

Він зазначив, що наразі в Україні досить висока смертність та інвалідність після перенесеного інсульту. Головна причина – пізня діагностика та застарілі маршрути пацієнта з інсультом. У Європі показник пацієнтів, які повернулися до повноцінного життя після інсульту, значно вищий.

За словами Яременка, роками «швидка» доставляла хворого на інсульт до найближчої лікарні, яка найчастіше не мала необхідних потужностей для діагностики та лікування таких станів – фахівців та обладнання. Через це хворий втрачав дорогоцінний час і, як наслідок, шанс повернутися до нормального життя.

Цитата

«У рамках реформи ми створимо спроможну мережу закладів із наявними інсультними центрами та блоками. Саме ці медичні заклади будуть мати у своєму складі потужні кардіологічні блоки, які дозволять застосовувати сучасні методи лікування, такі як тромболізис та тромбоекстракція. Також у таких медичних закладах буде зосереджена необхідна реабілітація, яка надасть змогу пацієнтові повернутися до нормального життя», – розповів заступник міністра охорони здоров’я.

Довідка

Відмова від надмірного споживання алкоголю та куріння, контроль артеріального тиску, здорова їжа та фізична активність допомагають значно знизити ризик захворювання на інсульт.

Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *