Ходіть до гінеколога рідко: як убезпечити своє інтимне здоров’я

Приємно, коли кожна частина тіла пахне здоров’ям і приносить задоволення та користь своєму власнику. За тілом потрібен правильний догляд, а особливо делікатними інтимними місцями, які надійно заховані і вимагають особливого підходу. До гінеколога жінкам – ходити потрібно обов’язково, але добре, коли це планові огляди, а не раптові записи із тривогою в голосі.

Жіноче здоров’я пов’язане із загальним станом тіла та психіки. Усвідомлена жінка регулярно дбає про себе, робить усе, щоб бути здоровою, щоб бути саме такою варто звернути увагу на ці аспекти:

Інтимна гігієна

Регулярне очищення статевих органів, душ двічі на день, а під час місячних та сексу – частіше, зручна бавовняна білизна, чисті руки – жіноча гігієна дуже важлива для здоров’я. Якщо виділення з піхви є нормальними, краще не користуватися гігієнічними прокладками на кожен день.

Контроль менструального циклу

Слід звертати увагу на періодичність, тривалість, рясність менструальних виділень. Менструація – важливий показник жіночого здоров’я, здатність до зачаття, вікових перебудов в організмі жінки. Намагайтеся не носити тампони, ніколи! При їх використанні сильно зростає ризик отримати небезпечне життя захворювання, викликане бактеріальною інфекцією – синдром токсичного шоку. Мікроорганізми виробляють токсини, які отруюють організм.

Збалансоване харчування, здоровий спосіб життя

Кажуть, що неможливо схуднути десь в одному місці, ми можемо худнути як комплексно, так і з організмом жінки. Неможливо стежити за одним, а решту пустити на самоплив. Щоб жіноче здоров’я було в нормі, здоров’я загалом теж має бути у придатному стані. Основними причинами жіночої смертності є серцево-судинні захворювання, онкологія, інсульт, пневмонія. Уникнути їх допомагає ЗОЖ, який є найвищим проявом поваги та любові до своєї жіночої суті.

Мікрофлора піхви

Природне середовище піхви має кислотність 3,8-4,5 pH. Це важливо задля збереження нормальної мікрофлори. Доведено, що багато бактеріальних інфекцій, кандидоз, сухість піхви та мікротравми слизової оболонки у пацієнток обумовлені надмірним використанням:

  • Антибактеріального мила, засобів інтимної гігієни;
  • сперміцидів;
  • Спринцювання.

Агресивні речовини погіршують здоров’я піхви, воно втрачає здатність протистояти патогенним мікроорганізмам та грибкам. Слідкуйте за станом мікрофлори, періодично здаючи аналізи.

Надійність контрацепції

Кожній жінці варто знати та застосовувати відповідні її тілу способи захисту від небажаної вагітності та інфекцій, які передаються статевим шляхом. Шкода від них величезна. Це запальні процеси, рясні виділення, печіння та свербіж, лікування антибіотиками, ризик заразити сексуального партнера, безпліддя. Уникнути проблем допоможе захищений секс та правильна контрацепція.

Якщо виявляти увагу до всіх цих пунктів, то ходити до гінеколога ви будете раз на півроку за вердиктом «ЗДОРОВА».

Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *