Грип в Україні: цьогорічний епідсезон є важчим за попередній

КИЇВ. 27 січня. УНН. Цьогорічний епідемічний сезон важчим, ніж сезон 2022 року. Фіксуються високі показники захворюваності та летальності. Наразі вже 8 летальних випадків, які пов’язані з грипом. Про це повідомив головний державний санітарний лікар, заступник міністра охорони здоров’я України Ігор Кузін під час брифінгу, передає кореспондент УНН.

Цитата

«Стосовно сезонного грипу, то насправді цей епідемічний сезон є важчим, аніж сезон 2022 року. Тому що ми фіксуємо доволі високі показники захворюваності. Вони ще не перевищують епідемічні пороги, але сумарно вже понад 1,8 млн українців перехворіли на грип або ГРВІ. Це з 3 жовтня, коли в нас розпочався епідемічний сезон», – розповів Кузін.

Він також повідомив, що в Україні також фіксується високий рівень летальності.

«Ми так само фіксуємо доволі високі показники летальності. Станом на сьогодні було зафіксовано вже 8 летальних випадків, які пов’язані з грипом. При тому, якщо проаналізувати епідемічний сезон 2021-2022 року, то ми в аналогічний період часу не фіксували смертельних випадків. Тобто грип, який зараз циркулює є дійсно важчим й призводить до доволі важкого перебігу», – сказав Кузін.

Окрім того, він повідомив, що станом на зараз було вакциновано 133 тисячі осіб, із них в групі ризику близько 87 тисяч.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна отримала 223 тис. доз вакцин проти грипу

«Вакцин в цьому році ми отримали рекордну кількість в рамках гуманітарної допомоги. Вакцина була поставлена для ЗСУ та розподілена на рівні областей. Вона ще не використана в повному об’ємі», – зазначив Кузін.

Доповнення

В грудні 2022 року Україні зафіксували першу в сезоні смерть від грипу.

Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *