Гіподинамія: від хвороб до здоров’я треба йти швидким шагом у прямому сенсі слова

Найчастіше питання, яке зараз ставлять під час епідемії коронавірусної інфекції, а що, наші люди нічим більше не хворіють? Хворіють! Стан здоров’я українців катастрофічно погіршується. Нас з усіх сторін атакує інформація про COVID-19, який за півроку забрав життя близько 3000 людей. Але за добу в Україні від різних хвороб вмирає 1700-2000 людей. Щодня якась українська родина прощається зі своїми рідними та близькими людьми.

COVID-19 – інфекційне захворювання. Його можна підхопити, не залежно від способу життя. Хоча і тут перебіг хвороби буде залежати від багатьох факторів, перш за все, стану здоров’я людини.

Ситуація, станом на 6 вересня 2020 рокуhttps://bykvu.com/ua/tag/koronavirus/

У той же час, відповідальність за інші хвороби, від яких вмирають українці, повністю в руках самих людей, їх способу життя. За січень-червень 2020 року, в Україні померло 287010 громадян.


– 196567 людей померли через проблеми з системою кровообігу (хвороби серця, судин)

– 38558 людей померли від пухлин, в тому числі від раку;

–11454 людини померли від проблем з органами травлення;

– 13679 людей пішли з життя через зовнішні причини (аварії, отруєння, утоплення, самогубства тощо).

Це данні Державної статистики України. І вони волають: українці не бережуть своє життя, не мають його цінності.

Ще у 1948 році Всесвітня організація охорони здоров’я встановила чотири фактори, які найбільше впливають на формування здоров’я людини. Згодом багаторічні дослідження фахівців підтвердили ці висновки, лише змінивши відсоткове співвідношення. На 50-55% здоров’я людини залежить від його способу життя. На 20-25% – від екологічних факторів. На 15-20% – від біологічних (зокрема, спадковість). І всього лише на 8-10% від медичних факторів.Тобто, як мінімум, 70% відповідальності за власне здоров’я – в руках самої людини.

Серед багатьох факторів важливим є рух. Не дарма існує давнє прислів’я: рух – це життя.

Через гіподинамію страждають всі органи: порушується робота печінки, шлунково-кишкового тракту, підвищується рівень холестерину в крові. Цукровий діабет другого типу – це набуте захворювання, при якому клітини стають нечутливими до інсуліну. Найбільше страждає серцево-судинна система. Серцевий м’яз слабшає, сила скорочень зменшується, а це тягне за собою зниження тонусу судин і призводить до серйозних патологічних процесів, а в подальшому – до повної непрацездатності. Від низької активності вашому організму не вистачає кисню. Порушується обмін речовин. Уповільнюється робота шлунково-кишкового тракту, а накопичені токсини отруюють організм. Остеопороз, остеоартроз, остеохондроз – це також наслідки малорухливого способу життя. Спочатку малопомітні порушення функцій всіх органів та систем загалом призводить до скорочення тривалості життя, погіршення його якості.

Відкрию читачам лікарський секрет. У медицині існує міжнародна класифікація хвороб (МКБ). Сьогодні МКБ-10, так от, за цією класифікацією в МКБ-10, клас XXI, блок Z70-Z76 для історій хвороб, виписок, амбулаторних карт шифрується офіційне захворювання – “Недостатня фізична активність”.

Піраміда рухливості. Знайдіть себе тут Піраміда рухливості. Знайдіть себе тут

Але досить часто, замість того, щоб порадити людині збільшити фізичні навантаження, їй радять прийняти чергову пігулку.

Результат один – хвороба повертається, тільки ви до цього ще заплатите гроші за пігулки, за ін’єкції, крапельниці, потім лікарі візьмуться за скальпель та залишатимуть вас без органів. А це ще знизить якість життя.

Фізичним вихованням повинні займатися вчителі фізкультури, але вони разом з батьками виховують дітей в умовах “інкубатору”. Не зроби зайвого руху, ледве похолодало – вже на вулиці зась вийти.

В результаті маємо з дитинства слабких і знесилених дітей, яких вирощують на ліках. Чому американці живуть довше та якісніше за нас? Одна з причин, батьки, приводячи дитину до школи, першим питанням цікавляться, чи є тут можливості для дітей займатися спортом: басейн, зали, тренажери, викладачі та тренери.

Що роблять наші батьки, у більшості випадків? Йдуть до лікаря та добувають довідку зі звільненням дитини від занять спортом.

Ось це найбільша різниця у менталітеті. Там розуміють, що людина сама відповідальна за себе, своє здоров’я та життя.

Фізкультура та спорт можуть допомогти навіть вже хворим людям – при гіпертонічній хворобі, остеохондрозі, артритах, хворобах дихання, серця, судин тощо.

Пораджу книгу Сергія Бубновського, який випустив серію книг про новий напрямок у медицині – кінезетерапію (лікування рухом). Завдяки його методиці траплялися випадки, що спортсмени, які підірвали здоров’я, вигравали золоті медалі на Олімпійських іграх.

Звісно, спорт – спорту різниця. Великий спорт шкодить здоров’ю. Це окрема та довга розмова. Для здоров’я в Україні та у нашій громаді безпосередньо варто розвивати масовий спорт.

Але, кому це треба, якщо у людей немає запиту на здоров’я, на здоровий спосіб життя. Тому і вимирає Україна. У нас є запит на хвороби. У нас хворе суспільство, хвора держава, хвора медицина, а причина цієї хвороби – сам народ, який тут живе.

Як тепер хвору націю зробити здоровою – це велике питання. Лікарі – лікують, а мали б навертати людей на шлях від “медицини хвороби” до “медицини здоров’я”. Хибним шляхом ми йдемо, коли за більшу кількість хворих лікарня отримує гроші, а не за кількість здорових людей. Бо якщо всі будуть здорові, то кому треба будуть численні аптеки, які грибами обросли Біляївку.

Для того, щоб забути туди дорогу, людям треба займатися тренуванням м’язів плеч, плечового поясу. Тоді покращиться кровообіг, людина забуде про виснажливі головні болі, про гіпертонію.

Втрата м’язової маси починається вже у 30 років. До 50 років людина втрачає до 40% м’язової тканини, яка замінюється жировою, до 60 років втрати ще більші. Саме звідси починається погіршення здоров’я.

Як тут не згадати слова індусів, які кажуть: у молодості людина витрачає здоров’я, щоб заробити гроші, а у старості витрачає гроші, щоб докупити собі здоров’я, але цього ще нікому не вдавалося.

Адже, як вірно відзначив Сенека, пізно бути бережливим, коли на самому дні залишилося найбільш цінне та сокровенне.

Запамятайте, здоров’я в аптеці не продається. Його вам не зліпить найкраща медицина світу. Здоров’я треба берегти змолоду, жити розумно, правильно, а гармонії з природою та духом.

А ваше здоров’я залежить від циркуляції крові в організмі. М’язи – це насоси, без повноцінної роботи яких не можна уявити якість крові та її циркуляції.

Забороніть людині активність – і вона стане інвалідом. А багато хто сам собі забороняє цю активність. Увесь життєвий маршрут – від дивану до холодильника, на роботі – на машині, там – за комп’ютером.

Створюйте своїм м’язам розумне навантаження. Це ранкова зарядка, довгі прогулянки, біг, рухливі ігри. Для цього не потрібні якісь особливі умови чи додаткове знаряддя. Крок за кроком додавайте собі активності і відчуєте різницю у стані свого здоров’я.

Поділитися у соцмережах

This article has 1 Comment

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *