Гастрит: 5 фактів, які корисно знати всім

МОЗ повідомило, що за останні п’ять років в Україні зросла кількість жителів, які хворі на гастрит.

Гастрит не з’являється від їжі всухом’ятку. За словами лікарів, основною причиною гастриту є неправильне харчування, а бактерія Хелікобактер пілорі (Helicobacter pylori), яка легко пристосовується до кислотного середовища шлунка і провокує запалення його стінок. Зараження бактерією відбувається через побутові предмети (посуд), предмети гігієни (зубні щітки), поцілунки.

Супи не захищають від появи гастриту. Є популярна думка про те, що перші страви знижують ризик розвитку хвороб шлунково-кишкового тракту. Але це неправда. За статистикою, найрідше гастритом хворіють англійці, японці і німці, які майже не їдять супів.

Гастрит може не мати симптомів. Болі в животі, здуття, нудота і т. д. – все це прояви різних хвороб ШКТ – але не гастриту. У багатьох випадках гастрит ніяк не проявляється. Виявити його допомагають не зовнішні симптоми, а аналіз тканини стінки шлунка, який отримують при гастроскопії.

Ліки можуть пошкодити шлунок, але гастриту не викликають. Аспірин та інші нестероїдні протизапальні препарати (знеболюючі та жарознижуючі) мають властивість “пропалювати” слизову шлунка. При цьому може виникати стан, схожий на гастрит, але по суті гастритом воно не є.

Стрес не викликає гастриту, але погіршує його перебіг. На сьогодні немає достатніх медичних доказів того, що стрес веде до розвитку гастриту. У той же час тривоги і хвилювання можуть сприяти збільшенню виділення кислоти в шлунку і тим самим посилювати болі під час гострого гастриту.

Джерело

Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *