Держава повинна залучати бізнес до вирішення проблем громадського здоров’я

20 грудня 2016 року у Національному університеті “Києво-Могилянська Академія” відбулася дискусійна  панель: “Громадське здоров’я: міжсекторальна національна політика як запорука успіху.

У результаті дискусії представники громадських організацій, реформаційних команд і бізнесу затвердили план дій щодо покращення рівня громадського здоров’я в Україні:

1.  Створити єдиний майданчик, який зможе об’єднати до обговорення питань  громадського здоров’я як активістів, представників громадських організацій, так і науковців та представників бізнесу.  

2.  Проводити дослідження, у тому числі і фінансово-економічні, на тему покращення громадського здоров’я. Саме такі дослідження допоможуть затвердити підходи до споживання шкідливих продуктів і теми скорочення шкоди загалом. 

3.  На основі проведених досліджень та обговорень об’єднати зусилля і запропонувати у вигляді законопроекту чи реформи рішення про те, як можна покращити наявну ситуацію по стану громадського здоров’я в Україні. 

Експерти зазначили, що бізнес є джерелом багатьох проблем громадського здоров’я, тому він має стати частиною їх вирішення. Турбота про здоров’я споживачів, випуск більш корисних продуктів або пропозиція альтернативи шкідливим – це пряма відповідальність компаній-виробників. У свою чергу, оскільки бізнес орієнтований на отримання прибутку, держава повинна створювати такі умови, за яких скорочення шкоди буде прибутковим.

Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.