Чим загрожує хронічне недосипання

Всі знають, що спати потрібно 7-8 годин на добу, але скажений ритм життя не дозволяє це робити. Люди сплять по 5-6 годин і не знають, які проблеми ховаються за цим. Якщо це триває кілька днів, то все не так страшно. Але якщо така картина спостерігається тижнями і місяцями, то з’являється хронічне недосипання.

Мозок не може переробляти інформацію. Коли ми спимо, наш мозок обробляє інформацію, яку збирав протягом усього дня. Якщо ми не отримуємо необхідної кількості сну, то мозок перестає обробляти цю інформацію. Саме тому дефіцит сну призводить до депресій, ризикованої поведінки та інших неприємностей.

Слабкі очі. Не так давно дослідники з’ясували, що дефіцит сну провокує опущення повік, набряки і почервоніння очей, а також темні кола під очима. Крім того, нестача сну може призвести до розвитку підвищеної активності м’язів навколо очей, що буде провокувати часті спазми і посмикування.

Зміна нюху. У 2019 дослідники довели, що брак сну змінює сприйняття мозком запахів. Крім того, за дефіциту сну страждає імунна система людини, а тому  йому складніше боротися з інфекціями. А це означає, що нежить і застуда будуть вас супроводжувати частіше.

Серцева недостатність. Американські експерти довели, що сон допомагає знижувати артеріальний тиск. А його дефіцит підвищує тиск протягом тривалого періоду. Але гіпертонія – це серйозний фактор ризику інсультів та інфарктів.

Запалення шкіри. Коли ми спимо, організм відновлює пошкоджені клітини. Брак сну провокує запалення шкірних клітин, що викликає вугровий висип, екзему і псоріаз.

Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *