Чи загрожує українцям новий коронавірус з Китаю

Міжнародне суспільство налякане наступним:

  1. Сам факт того, що обидві вірусні пневмонії родом з Китаю.
  2. Проти нового коронавірусу немає лікування або вакцини, і єдина надія на сильний імунітет.
  3. Власне, схожість симптомів.
  4. Деякі люди побоюються, що влада Китаю знову намагається приховати спалах інфекції.

 nCoV – симптоми

  • Лихоманка;
  • Головний біль;
  • Кашель;
  • Ускладнене дихання;
  • Слабкість;

На думку деяких ЗМІ, інформація, яку оприлюднює китайський уряд, сумнівна. В Ухані, де був зафіксований перший спалах, мешкає близько 11 мільйонів людей. Спочатку китайська влада стверджувала, що вірус передається лише від тварин, і лише через кілька тижнів стало відомо, що nCoV передається й від людини до людини. Ще до того, як це стало відомо, місцеві журналісти повідомляли про інфікований медперсонал. Нині ж деякі місцеві репортери стверджують, що лікарні Ухані переповнені жертвами, й час від часу у мережі з’являються відео персоналу в захисному спорядженні.

Точність цієї інформації досі не з’ясована, тому правдивість відеозаписів не можна спростувати чи підтвердити. Втім деяким журналістам видаються підозрілими порядкові номери та раптовість стрибку самих випадків зараження у ЗМІ. Якщо кілька тижнів підряд число випадків інфекції не переступало 50, то минулих вихідних воно різко переросло у понад 200. Озираючись на модель поведінки інших спалахів, іноземні лікарі підозрюють, що реальна кількість інфікованих може перевищувати 1700 випадків.

Також важко зрозуміти, чому хвороба змогла охопити, наприклад, Таїланд та Японію, але всередині Китаю обмежилася лише Уханьом.

Чи є підстава для паніки?

Кожної зими Китай переживає одну з найбільших масових міграцій у світі у зв’язку з Китайським новим роком. США та більшість азійських країн вже посилили обстеження мандрівників з Ухань, а ВООЗ попередила лікарні про можливість зростання пацієнтів.

21 січня МОЗ України попередив Державну прикордонну службу України про можливість спалаху та надав рекомендації по виявленню інфекції. 

Досі триває розслідування щодо встановлення причин і факторів передачі інфекції та реальних масштабів її поширення. 22 січня Всесвітня організація охорони здоров’я збереться в Женеві аби вирішити, чи оголошувати спалах “надзвичайною ситуацією в галузі охорони здоров’я, що викликає міжнародний інтерес”. Це рідкісна позначка, яка використовується лише для найважчих епідемій. 

Виходячи з інформації, яка нині доступна, ВООЗ поки що не рекомендує обмежувати подорожі чи торгівлю. Країнам рекомендують зміцнювати готовність до надзвичайних ситуацій зі здоров’ям відповідно до Міжнародних правил охорони здоров’я.

Профілактика нового коронавірусу з Китаю

ВООЗ радить керуватися стандартними рекомендаціями щодо запобігання поширенню інфекції:

  • Регулярно мийте руки з милом;
  • Закривайте ніс та рот, коли чхаєте;
  • М’ясо, яйця та риба повинні термічно оброблятись;
  • Мийте фрукти та овочі;
  • Уникайте тісного контакту з будь-ким, хто проявляє симптоми респіраторних захворювань, такі як кашель і чхання;
  • Уникайте диких тварин та не відвідуйте ферми;
Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *