Чи справді жінкам не можна підіймати важкі речі

Взагалі, підіймати важкі речі – небезпечно і для жінок, і для чоловіків, якщо робити це неправильно. Але якщо дотримуватись техніки безпеки – це однаково безпечно.

Якщо ви піднімаєте речі неправильно є ризик отримати травму спини, тому що основне навантаження припадає на міжхребцеві диски. Від неправильної техніки підйому вони з часом деформуються, і утворюється міжхребцева грижа. Крім того, можна затиснути нерв, потягнути м’язи або суглоби.

Визначити безпечну вагу для жінки складно, це все індивідуально. Але формально, наприклад, Міністерство соціальної політики України рекомендує жінкам піднімати до 15 кг за один раз. Спортсменки можуть піднімати вантажі важчі, а важкоатлетки – навіть у два рази більшу за власну вагу. І неважливо: чи це пакети з продуктами, спортивний снаряд або дитина.

Які особливості для жінок? 

Однак є одна специфічна для жінок причина, чому з вантажами їм потрібно бути обережнішими. Це ризик зсуву органів малого таза: матки, яєчників, сечового міхура і прямої кишки.

Якщо при підйомі чогось важкого випинати живіт – в черевній порожнині підвищується тиск. А постійно підвищений внутрішньочеревний тиск з часом змушує органи малого таза зміщуватися – це називається пролапсом. При ньому з’являються проблеми з сексом, нетримання сечі й калу, дискомфорт і болі, що тягнуть внизу живота.

У чоловіків таких проблем немає, тому що у них інша будова малого таза: тазове дно закрито пластиною з м’язової та сполучної тканини, яка заважає органам опускатися.

Дослідження підтверджують зв’язок між регулярними фізичними навантаженнями й пролапсом. Однак основні фактори ризику розвитку пролапсу – пологи, вік і зайва вага.

Коротко кажучи, якщо підняти щось важке один раз (навіть неправильно), органи малого таза не опустяться, і в цілому нічого страшного з ними не станеться.

Як правильно піднімати тяжкості: спина пряма, коліна зігнуті, при підйомі тяжкості залучені обидві руки.

Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *