Чи потрібно готуватися до щеплень: МОЗ дало роз’яснення

КИЇВ. 7 листопада. УНН. У якійсь особливій підготовці до щеплень немає потреби, повідомили у МОЗ, пише УНН.

Цитата

“Спеціально готуватися до щеплення чи чекати оптимального часу для них не потрібно. Перед щепленнями не треба здавати жодних аналізів (крові, сечі, імунограму), у тому числі ПЛР-тестів чи тестів на антитіла перед вакцинацією від COVID-19”, – вказали у МОЗ.

Деталі

У відомстві зауважили, що аналіз крові чи сечі може виявити наявність запальних процесів в організмі. Утім, гострі захворювання самі по собі не є протипоказанням до вакцинації.

“Не рекомендують щепити людину з температурою понад 38,5 градусів не тому, що вакцинація в такому стані небезпечна, а через те, що якщо ввести вакцину, і температура підвищиться або не знижуватиметься, то важко буде зрозуміти, чи то реакція на щеплення, чи людині стає гірше. У таких випадках щеплення рекомендують відкласти, доки температура нормалізується”, – вказали у МОЗ.

При цьому у МОЗ наголосили, що за календарем щеплень можна перевірити, чи є усі необхідні рутинні щеплення. “Якщо ні, то запишіться до сімейного лікаря та отримайте пропущені дози вакцини”, – радять у міністерстві.

Доповнення

У МОЗ нагадали, які щеплення рекомендовані дорослим.

Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *