Чи можна так натерти руки антисептиком, що це призведе до сп’яніння?

Дослідження свідчать, що спирт не всмоктується через неушкоджену шкіру рук, а тому використання антисептиків (які мають спиртову основу) до сп’яніння не призведе.

Про це повідомив Центр громадського здоров’я.

Там наводять дані двох досліджень, де вивчалася можливість потрапляння спирту через шкіру рук в організм. В одному з досліджень відібрали 12 добровольців, які поділили на три групи, кожна з яких ретельно втирала у шкіру 95-, 85- і 75-відсотковий розчин етилового спирту.

Унаслідок таких маніпуляцій концентрації етанолу й оцтового альдегіду (сполука, що утворюється внаслідок потрапляння спирту в печінку) в організмі добровольців ледь підвищувалися — тобто про сп’яніння не йшлося.

Ще одне дослідження, деталей якого ЦГЗ не наводить, показало, що концентрації ізопропілового спирту були у 270 разів нижчими, ніж токсична концентрація цього спирту в крові.

«А отже, використання спиртових розчинів для знезараження шкіри рук є цілком безпечним і призвести до сп’яніння не може», — висновують у Центрі громадського здоров’я.

Фахівці тим більше не радять пити антисептики замість алкоголю, щоб відчути сп’яніння (це робили ще задовго до пандемії коронавірусу з не найкращими наслідками для здоров’я). Більшість зі спиртів небезпечні для життя і здоров’я людини.

Зокрема, метиловий спирт, який використовують для виготовлення антисептиків, є отрутою для людини. Він вражає печінку, нирки, легені та очі в прискореному режимі, а пригнічення нервової системи відбувається миттєво.

Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *