Чому виникає дратівливість під час голоду

Дехто починає лютувати на голодний шлунок. До деякої міри це можна виправдати. Найпростіше пояснення – це падіння рівня глюкози в крові.

“Низький цукор” активує так звані контрінсулярні гормони: кортизол і адреналін. Якщо інсулін заганяє глюкозу з крові в клітини, то кортизол з адреналіном навпаки підвищують її рівень в крові, розповів терапевт Георгій Сапего. 

Кортизол називають гормоном стресу. У деяких людей він викликає агресію. Адреналін запускає реакцію “бий або біжи”. Обидва гормону можуть виводити людей з рівноваги. Крім того, сам по собі низький рівень глюкози в крові погано впливає на мізки. Деякі внутрішні гальмівні механізми можуть відмовляти, і в голодній людині прокидається звір.

Також бувають проблеми з наднирниками, печінкою або діабет, коли організм і радий би виділити контрінсулярні гормони, але не може. Тоді просто падає цукор в крові, і мозок “відключається”.


Краще їсти менше солодкого, тому що вони викликають різкі перепади глюкози

Всім людям зі такими проблемами краще дотримуватися універсальних правил:

  1. Їжте кілька разів на день потроху.
  2. Уникайте солодких перекусів. Вони дають різкі перепади рівня глюкози в крові.
  3. Регулярно робіть фізичні вправи. Тренування допомагають звикнути до перепадів рівня цукру і гормонів. Розвинені м’язи самі по собі допомагають справлятися з низьким рівнем глюкози в крові.
  4. Висипайтеся. Це допомагає тримати мозок здоровими.
  5. Не допускайте зневоднення.

Варто пам’ятати, що також у людей буває просто поганий характер. Тоді вони при будь-якому рівні цукру в крові вередують і псують оточенню настрій. На них краще не зважати. 

Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *