Чому “олів’є по-радянськи” вважають шкідливим салатом в плані здоров’я

Фірмовий салат, названий на честь шеф-кухаря Люсьєна Олів’є, став дуже популярним в 19 столітті. Хоч оригінальний рецепт вважався загубленим, та й зберігався за життя кухаря в суворій таємниці, мікс з м’яса рябчиків, відвареної картоплі, огірків, каперсів, ракових шийок, яєць і соусу «Провансаль» користувався величезним успіхом в якості класичної технології приготування салату, інформує Ukr.Media.

Попри популярність, салат вважається досить небезпечним в плані здоров’я і дієтології. І вся справа не лише в жирному соусі, адже існує кілька рецептів приготування страви, які, до речі, і відрізняються шкідливим впливом. У книзі “Наша їжа”, видання 1984 року, було вперше опубліковано рецепт, хоча в подальшому їх кількість значно зросла

Шкідливими інгредієнтами вважалися власне соус “Провансаль” і соя-кабуль. Перший — звичний всім майонез, з додаванням гірчиці. Другий — унікальний і рідкісний соус, з дуже високою пекучістю, який часто плутають зі звичайним соєвим соусом. Ці інгредієнти в обов’язковому порядку були присутні в салаті, хоча з часом від другої добавки відмовилися через її недоступність і складність приготування.

Сучасний варіант “Олів’є” з ковбасою і солоними огірками (рецепт часто називають “по-радянські”) теж не блищить користю. На думку дієтологів шкідливою і навіть небезпечною може бути не лише сама ковбаса, а й огірки, оскільки перенасичують організм сіллю, а в парі з жирним майонезом це критично шкідливо для шлунку. У класичному варіанті, до речі, використовувалися свіжі огірки і каперси.

В оригінальному рецепті ще використовувалася паюсная ікра, яка теж не відрізняється особливою користю. Втім, назвати салат небезпечним не можна, а ось шкідливим — цілком. Небезпечний рецепт, швидше за все, буде саме «Радянський», з ковбасою і магазинним майонезом, особливо якщо він постоїть пару днів. Це, до речі, було недавно підтверджено вченими, які відзначили не лише жирову небезпеку салату, а й шкоду для організму через підвищений вміст в ньому солі.

Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *