Тільки що спечений хліб може нашкодити вашому здоров’ю, наприклад, привести до виразки шлунка.
Чи знаєте ви людину, якого б не залучав аромат свіжої випічки? Хрустка скоринка, що тане в роті хлібний м’якуш – ось, що спадає на думку, коли чуєш непередаваний запах свіжоспеченого хліба. Багато хто віддає перевагу є вироби гарячими, відразу з печі. Однак не всі знають, що за цим можуть слідувати неприємні наслідки. Чому не можна їсти гарячий хліб і ніж його можна замінити, розповідаємо нижче.
Бродіння триває
У складі випічки, для того щоб виріб піднялося, було пухким і пористим, знаходяться дріжджі. В процесі їх бродіння виділяється вуглекислий газ, завдяки якому і виходить потрібна консистенція тесту. Після того як хліб спікся, в гарячому вигляді дріжджі ще 6-7 годин все ще знаходяться в активному стані. Потрапивши в шлунок, вони продовжують бродити там, що призводить до підвищення кислотності шлунка. А це, в свою чергу, загрожує запаленнями слизових, що може нести за собою гастрит і виразку шлунка.
Небезпечна суміш
До повного свого охолодження хліб приваблює багатьох хрусткою скоринкою і м’якістю всередині. Саме це і може нашкодити здоров’ю. Клейка консистенція свіжоспеченого хлібного вироби утворює грудочки, які призводять до дискомфорту в кишечнику, здуття. Все тому, що вони занадто щільні, і шлункового соку часто не під силу їх перетравити. Тому, якщо ви помічали, що після обіду ви відчуваєте тяжкість, то, можливо, варто звернути увагу на хліб, який ви їсте, замінити його або зовсім виключити з раціону.
Безпечна альтернатива
Основну небезпеку становить собою, звичайно, хліб з додаванням дріжджів. І, безумовно, її можна уникнути, знайшовши підходящу для вас альтернативу. Наприклад, ви можете перейти на бездріжджовий хліб – бродіння для його не властиво, тому організму він не зашкодить навіть в гарячому вигляді. Плюс до всього, він набагато корисніше, особливо якщо в ньому містяться цілісні зерна. Але пам’ятайте: який би хліб ви не вибрали – це продукт висококалорійний, з ним потрібно бути обережним, особливо тим, хто стежить за своєю фігурою. Тому намагайтеся керуватися правилом «все добре в міру». До речі, тонкий лаваш і хлібці теж можуть стань відмінною заміною звичайному дріжджовому хліба.