Чому краще розвестись, ніж жити у сварках

У довгостроковій перспективі для здоров’я сімейні сварки набагато небезпечніша, ніж наслідки розлучення.

До такого несподіваного висновку дійшли психологи з Університету Техасу. Сімей без сварок просто не буває, і все залежить від того, скільки чоловік і жінка можуть цих сварок витримати.

І ось тепер дослідження показало, що в довгостроковій перспективі для здоров’я людини постійні сварки з чоловіком \ жінкою, батьками, братами й сестрами або іншими родичами небезпечніші, ніж розлучення з партнером.

Зокрема, такі родинні сварки підвищують ризик інсультів, болів в спині та головного болю. А ось розлучення з чоловіком або просто коханим не завдає такого потужного удару по здоров’ю. Можливо, тому, що це разова подія, а не стрес, який триває місяцями і роками.


Сварки підвищують ризик багатьох захворювань

Вчені з Техасу спостерігали за 2802 людьми протягом 20 років. Всі вони докладно розповідали про своє здоров’я, а також сімейні, романтичні стосунки. Їх запитували про те, як часто родичі критикують їх, і в якій мірі вони можуть покластися на рідних при якихось неприємних ситуаціях.

Дослідників цікавило кількість сімейних сварок з подружжям або партнерами, а також їхнє ставлення один до одного. Загальний рівень здоров’я оцінювався за цілою низкою хвороб і хронічних станів. Втім, у звіті не повідомляється, які саме хвороби увійшли в цей рейтинг. Але йдеться про те, що рівень здоров’я визначався за п’ятибальною шкалою від дуже поганого до прекрасного.

Встановлено прямий зв’язок між постійними сімейними сварками та різким погіршенням здоров’я протягом наступних 10 років. А ось зв’язку між розлученням з коханим, партнером або чоловіком і подальшим різким погіршенням здоров’я виявлено не було. Це змушує засумніватися у впливі так званого синдрому розбитого серця.

Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *