Чашка латте або раф? Які кави шкідливіші для здоров’я

Вибір напоїв в сучасній кав’ярні вражає уяву. Часи, коли можна було вибирати лише «з молоком або без», далеко позаду. На зміну прийшли капучіно, лате, раф і інші. При цьому деякі з цих варіантів можуть бути не дуже корисні для здоров’я. Так які ж нюанси варто враховувати при виборі?

«Якщо у вас немає непереносимості лактози, можна пити будь-яку каву, який подобається. Єдине, за чим варто стежити, це обсяг, рекомендований до вживання. Мова звичайно йде про дозволені 2-3 чашки. Але і тут варто розуміти, що маються на увазі європейські чашки об’ємом в 200 мл, а не гуртки 0,4 літра. Ось таких ось маленьких чашок до 3-х в день безпечно випивати саме в плані змісту кави », – каже лікар-дієтолог клініки інституту харчування Юлія Панова.

Порівняти варіанти

Далі переходимо до порівняння напоїв. Якщо розписувати, наприклад, споживання латте і раф, то з точки зору здоров’я раф, звичайно ж, буде повреднее, зазначає дієтолог. По-перше, за рахунок сиропу. Правда, це актуально, якщо ми порівнюємо з латте, яка не підсолоджувати. «Раф автоматично з сиропом, плюс в ньому вершки, які більш жирні, – природно, що раф має велику калорійність. Якщо порівнювати, то за кількістю калорій він приблизно дорівнює шматку м’яса. Крім того, він надає велике навантаження на підшлункову залозу в плані вуглеводів (цукрів) », – говорить Юлія Панова. Звичайно ж, зазначає дієтолог, якщо ви дуже любите раф, можна не обмежувати себе в задоволенні, але не кожен день, краще з ранку і можна замінити однією чашкою такої кави якийсь перекус, який ви планували пізніше. Тобто випив кави – мінус десерт.

«Якщо ж вибирати ще, то, звичайно, найбезпечніший варіант з цієї точки зору – еспресо або американо без цукру і молока, тому що немає навантаження вуглеводами, але це тільки з одного боку», – говорить Юлія Панова. З іншого, підкреслює фахівець, необхідно стежити за тим, щоб не було ніяких проблем з шлунково-кишкового тракту, для яких чистий кави буде не дуже бажаний. «Вважається, що дія молока пом’якшує дію кави. Наприклад, якщо є гастрит з підвищеною кислотністю, то чорна кава не рекомендований до вживання, його треба приправляти молоком будь-якого роду », – каже дієтолог.

Ще одна історія при виборі корисної кави – облік непереносимості лактози. Якщо вона є, розмова про коров’яче молоко можна припиняти. «Якщо є неполадки з молоком, зараз існує величезний спектр рослинних варіантів. І можна як вдома самостійно робити каву з рослинним молоком, так і в будь-якій кав’ярні. Це така альтернатива, тому що для деяких кави з молоком – це навіть не стільки напій, скільки певне задоволення, ритуал », – говорить Юлія Панова.

Рослинна молоко за кількістю калорій не завжди має невеликі показники, тому якщо вважати з точки зору калорій, то вигоди перед коров’ячим не буде. «Але якщо є непереносимість лактози, варіантів немає, адже навіть 10 мл молока звичайного можуть привести до неприємних наслідків. Так що в такій ситуації варто звернути увагу на якісне рослинне молоко », – говорить Юлія Панова.

Вибір кави, зазначає дієтолог, справа смаку. Тут просто треба знати свої особливості. Адже чашка капучіно, яка в чистому вигляді дещо менш шкідлива, ніж той же латте, з додаванням в неї 3-4 ложок цукру стане більш шкідливою. Якщо порівнювати в чистому вигляді латте і капучіно без подслащивания, то другий буде більш нешкідливим. Однак якщо дуже хочеться кави, але мучить гастрит, варто подивитися все ж в сторону латте, так як за рахунок більшої кількості молока він буде більш м’яким, підкреслює дієтолог.

Крім калорійності і впливу на шлунково-кишкового тракту варто пам’ятати, що акуратніше слід бути з різними напоями і сердечникам. Оптимальну норму споживання такого напою коштує обговорити з лікарем, щоб не було ніяких несподіваних наслідків.

Увага цифрам

Щоб точно розуміти, яку каву може позначитися на здоров’ї, варто вивчити прості цифри. Сам кави в чистому вигляді займає близько 2 ккал на 100 г продукту, мова йде про еспресо. Решта варіантів набувають калорійність за рахунок добавок.

Навіть банальні прянощі, які нерідко додають в каву, можуть додати йому калорій. Так, наприклад, та ж кориця за деякими таблицями в масі 1 г дає 2,5 ккал, мускатний горіх додає 5 ккал, а ваніль і кардамон по 3 ккал.

Відповідно, можна розрахувати і калорійність по додаванню молока. Так, наприклад, в 100 мл молока жирністю 3,2% міститься близько 60 ккал, в вершках і того більше. Сиропи і зовсім здатні істотно цю цифру підвищувати. В результаті калорійність чашечки кави в кінцевому підсумку може варіюватися в межах 300 ккал на порцію.

Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *