Брилинта після стентирування

Атеросклеротичний стеноз або оклюзія коронарних артерій усувається різними способами, одним із яких є стентування серцевих судин. Ця методика дозволяє розширити просвіт артеріального русла шляхом фіксації у ньому стента як циліндричної сітчастої конструкції. Вона виробляється на основі біосумісних матеріалів (метал, сплави або полімери). Підтримуючи судинну стінку, стент сприяє відновленню внутрішнього діаметра судини та її гемодинаміки. Це дуже важливо для відновлення коронарного кровотоку та забезпечення повноцінної трофіки міокарда.

Щоб уникнути тромбоутворення та повторного стенозу, крім застосування конструкцій, покритих протитромботичними речовинами (гепарин, наноуглерод, фосфорилхолін та ін.) важливо застосовувати низку препаратів, серед яких Брилинта 90 мг. Медикаментозна терапія на післяопераційному етапі дозволяє забезпечити стабільне розрідження крові та утворення кров’яних згустків у артеріальних руслах. Про те, скільки пити Брилінту після стентування, а також про особливості післяопераційного періоду йтиметься далі.

Що таке Брілінта

Брилінта – сучасний препарат із діючою речовиною тикагрелор, яка здатна вступати у зв’язок із блокаторами аденозиндифосфату. Показано дорослим для попередження атеротромботичних ускладнень. У тому числі пацієнтам з інфарктом в анамнезі терміном від року та більше. Медикамент знижує частоту тромбозів у кровоносних судинах, ризик повторних інфарктів, ішемічних інсультів та смертності від серцево-судинних захворювань на 15-20%. Зазвичай призначається із невеликими дозуваннями аспірину. Клінічна ефективність підтверджена кількома дослідженнями.

Лікарський засіб виробляється у вигляді пігулок з різним дозуванням. Вони зручні для ковтання, запиваючи чистої води. Якщо хворий має проблеми з ковтанням, допускається можливість подрібнення пігулки до порошкоподібного стану.

Як діє Брилинта

Завдяки дії активної речовини знижується ймовірність утворення тромбів. Внаслідок цього значно знижується ризик розвитку тяжких серцево-судинних патологій. Іншим ефектом, який показує тикагрелор у складі Брилінти, стає вироблення аденозину. Він забезпечує зниження напруги в судинах, уповільнення клітинної загибелі (апоптоз) усередині серцевих тканин. Якщо регулярно приймати цей препарат, підвищиться рівень аденозину, що призведе до більш тривалого лікувального ефекту.

Ліки у багатьох випадках переноситься добре, але виключити ризик побічних реакцій неможливо. Часто хворим доводиться стикатися з:

  • утрудненням дихання;
  • кровотечею з носа;
  • шлунково-кишковими кровотечами;
  • підшкірними гематомами.


У рідкісних випадках можливий розвиток:

  • поколювання в руках, ногах;
  • проблем із концентрацією уваги;
  • дезорієнтації у просторі;
  • запору;
  • набряклості особи.

Брилінта для профілактики інфаркту

Використовують Brilinta не тільки при стентуванні, але також на фоні проблем із кровопостачанням серця та загрозою інфаркту міокарда. Або як доповнення до медикаментозної терапії після проведення балонної ангіопластики.

Препарат є раціональним у застосуванні, оскільки раптова перешкода нормальному току крові у гілках коронарної артерії – пряма причина інфаркту. Тромби винні у 95–97 % випадків.

Навантажувальна доза прийому Брилінти пацієнтам у разі профілактики інфаркту не призначається. Зазвичай добова доза становить 120мг/добу, розділені на 2 прийоми. Якщо раніше пацієнт приймав інші препарати, потрібна добова перерва. Точну схему лікування та дозування визначає лікар.

Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *