Альтернативні способи паління: про реальну небезпеку вейпів та кальянів

Лікар пояснила тонкощі шкоди від «традиційного» паління і попередила про небезпеку альтернативних способів «подимити».

Про це розповіла лікар-пульмонолог вищої категорії Вікторія Ялтонська в ефірі ObozTV, передає НАРОДНА ПРАВДА.

За словами Ялтонської, традиційне куріння веде зокрема до хронічного обструктивного захворювання легенів. Але “портрет курця” зараз помінявся. “Як пульмонолог я останні 2-3 роки консультую молодих пацієнтів, які перейшли на альтернативні способи паління. І досить часто, особливо після паління кальяну напередодні ввечері, вони приходять з дуже специфічними скаргами”, – пояснила вона.

Лікар пояснила небезпека “традиційного” паління: “Образно: одна викурена сигарета паралізує очищення легень на 8 годин. Тобто три викурених сигарети протягом доби – і день у день легені не очищаються”.

“Легені, бронхи і верхні дихальні шляхи вистелені слизовими оболонками. Навіщо потрібен слиз? Це своєрідний бар’єр між нашим внутрішнім середовищем і зовнішнім. Основна функція слизу – щоб туди прилипало те, що ми вдихаємо (віруси, бактерії, пилові частинки та інше)”, – зазначила пульмонолог.

“Далі це має якось очищатись. Існує природний механізм – муко-циліарний кліренс. На слизових оболонках є війки, які цей слиз як ескалатор в одному напрямку піднімають. Якщо людина живе в хороших екологічних умовах, не палить, у неї це відбувається мимовільно. Коли порушуються ці процеси – за рахунок захворювань, екології, паління, прийому препаратів – людина починає вихаркуваться. Якщо вже і цей механізм не спрацьовує, то виникає кашель”, – розповіла Ялтонська.

Отже альтернативні способи паління у вигляді вейпів та кальянів шкідливі для легенів. Їх уявна “безпека” є звичайним маркетинговим прийомом.

Джерело

Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *