Алкоголь і ліки: що небезпечно пити разом зі спиртним

Алкоголь завжди потенційно шкідливий, адже безпечної дози не існує! А разом з ліками спиртне має ще гірший вплив на здоров’я.

Анестезіолог-реаніматолог Дарія Сімчук на своїй сторінці в інстаграмі пояснила, що весь алкоголь в процесі обміну речовин в організмі перетворюється на ацетльдегід – “отруйну, речовину, завдяки якій люди відчувають похмілля”, а потім на ацетат – безпечний нетоксичний метаболіт.

За її словами, деякі препарати блокують перехід ацетальдегіду в ацетат – “той самий антабусний ефект, ацетату стає багато, а людині погано (головний біль, нудота, блювання)”.

На цьому колись базувалось “кодування” від пияцтва… Тому варто знати препарати, які володіють антабусним ефектом,
– пояснила лікарка.

Медик рекомендує повністю виключити алкоголь слід при вживанні препаратів з антабусним ефектом, для всіх інших достатньо формулювання “обмежити вживання”.

Препарати, які запускають антабусний ефект (призводять до гострої інтоксикації):

  • Метронідазол
  • Тинідазол
  • Цефалоспорини
  • Фторхінолони
  • Сульфаніламіди

Медик розібрала ліки про групах, де описала реакцію організму на їхнє споживання разом з алкоголем.

Психотропи

Дія транквілізаторів, антидепресантів, нейролептиків, нормотиміків в поєднанні з алкоголем значно зростає. Якщо випити ці ліки і спиртне, людина відчує від легкої сонливості до патологічного сп’яніння та сутінкового розладу.

Знеболюючі

“Більшість цих ліків, як і алкоголь, впливають на печінку. Але в обох випадках все залежить від дози. Наприклад, якщо ви випили і розболілась голова – таблетка ібупрофену чи парацетамолу не зашкодить, але пам’ятайте про дозу”, – написала Даріяю

Антигістамінні

З антигістамінними нового покоління алкоголь не взаємодіє. Однак спиртне може викликати алергію, або збільшити її прояви на будь-що інше.

Цукрознижуючі та інсулін

“Така комбінація підвищує ризик гіпоглікемії. Деякі діабетики прораховують дози препаратів, алкоголю і їжі, щоб знизити ризик… але це гра з вогнем”, – зауважила медик.

Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *