Алгоритм проведення обстеження молочної залози

Упевнені, що у Вас немає раку грудей?

Рак молочної залози – одне з найпоширеніших і найнебезпечніших онкологічних захворювань серед жінок. Кожна представниця прекрасної статі повинна систематично проходити обстеження. Це допоможе зберегти здоров’я і життя.

Алгоритм проведения обследования молочных желез

Дівчатам віком від 20 до 30 років достатньо періодичного самоконтролю (спостереження за можливими змінами грудей) та клінічного обстеження (УЗД, за симптомами — мамографія) 1 раз на 1-3 роки.

Жінкам після 30 років рекомендується щорічно проходити клінічне обстеження, мамографію та регулярно здійснювати самоогляд.
При обстеженні можливе виявлення відхилень від норми. Основні симптоми:

об’ємне утворення, яке можливо прощупати,
виділення зі соска,
асиметричне потовщення шкіри в ділянці молочних залоз,
вузлове ущільнення,
будь-які зміни шкіри (висипи, стягнення, лущення),
еритема (сильне почервоніння шкіри),
екзема,
втягнення соска.
Виявили будь-який зі симптомів? Одразу зверніться до лікаря! Вам призначать обстеження. Дотримуйтеся чіткого алгоритму дій – це допоможе зберегти Ваше здоров’я!

При пальпації (натисканнях різної сили подушечками пальців на молочну залозу) ви можете виявити об’ємне утворення. Тоді потрібно провести прицільну мамографію (жінкам від 30 років), або ультразвукове дослідження (жінкам до 30 років).
Мамографія — процедура абсолютно безболісна. Лікар або медсестра розміщують молочну залозу між двома пластинами, які її стискають, роблять декілька знімків у різних проекціях кожної залози.

У випадку наявності виділень зі соска (навіть за відсутності новоутворень) необхідно провести дуктографію (метод рентгенівського дослідження з введенням контрастної речовини в протоки молочної залози через сосок).
Якщо ви виявили асиметричне потовщення в ділянці молочної залози, вузлові ущільнення, будь-які зміни шкіри, еритеми, екземи, або втягнення соска, зверніться до лікаря! Він проведе обстеження та визначить найбільш ефективний метод подальшого дослідження. Це може бути:

УЗД (ультразвукове дослідження),
мамографія (рентгенівський метод дослідження молочних залоз),
магнітно-резонансна томографія (МРТ).
Ви пройшли всі необхідні дослідження і патологічних змін не виявили? Ви – молодець, продовжуйте дбати за своїм здоров’ям! Продовжуйте самоогляд, регулярно відвідувати лікаря для спостереження.

Якщо у вас знайшли доброякісні відхилення (фіброаденоми, мастопатія тощо), то за необхідності лікар призначає додаткове дослідження та проведення стереотаксичної біопсії (взяття ділянок тканини з різних місць новоутворення).

У випадку підозри на рак молочної залози, лікар призначає проведення біопсії (взяття елементу тканини для мікроскопічного вивчення). Залежно від попереднього діагнозу та результатів дослідження, медики можуть призначити такі види біопсії:

тонкоголкову біопсію (введення тонкої біопсійної голки в підозріле утворення через шкіру),
товстоголкову біопсію (використовується трохи товща голка, ніж при тонкоголковій біопсії),
стереотаксичну біопсію (взяття матеріалу однією голкою з декількох ділянок),
ексцизійну біопсію (в результаті хірургічного втручання відбувається вилучення всього досліджуваного утворення),
біопсію сторожового лімфовузла (введення радіоактивного матеріалу, після чого проводиться обстеження лімфатичних вузлів за допомогою детектора радіоактивності, при виявлення такого лімфовузла, проводиться розріз над ним і видалення).
Після біопсії лікарі проводять патоморфологічне дослідження (цитологічне або гістологічне) для визначення — чи є дана тканина раковою. Тоді вам поставлять діагноз і визначать найбільш ефективну тактику лікування.

У випадку діагностування злоякісної пухлини – призначають пройти дослідження на наявність рецепторів до естрогенів (РЕ), рецепторів до прогестерону (РП) та рецепторів до епідермального фактору росту (Нег2/пеи). Ефективну систему лікування можна визначити лише після отримання результатів!

А як давно Ви проводили обстеження молочних залоз?

Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.