Сімейна медицина —початок медичної реформи: ФОТОрепортаж

Скоро виповниться рік після старту медичної реформи в Україні. На початковому її етапі вся увага прикута до розвитку сімейної медицини. Тому перші зміни в охороні здоров’я з’явилися саме у роботі амбулаторій загальної практики —сімейної медицини.

Якщо театр починається з вішака, то медичний заклад — з гардеробу та реєстратури…

Щоб потрапити до сімейного лікаря на прийом, тепер потрібно підписати з ним декларацію. Це дуже важливо, тому що вузькі фахівці приймають тільки за направленням конкретного лікаря загальної практики.

Тепер записатися до сімейного лікаря можна не тільки зателефонувавши, але й скориставшись інтернетом. Тому до амбулаторії пацієнти приходять кожен на свій час. Це значно поліпшило логістику роботи сімейного лікаря. А ось щоб потрапити до вузького фахівця, своєї черги доводиться чекати деколи тижнями.

На прийомі у сімейного лікаря можна зустріти пацієнта будь-якого віку та статі. І для кожного з них у доктора знайдеться добре слово і мудра порада.

Медична реформа робить лише перші кроки. На її шляху будуть і успіхи, і невдачі. Поки що робити висновки про її результати передчасно. Але вже очевидно, якщо зміни в українській охороні здоров’я будуть корисні як для лікарів, так і пацієнтів, то тоді можна казати, що реформа відбулася.

Фото – Олег ПЕРЕТЯКА

Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *