5 щоденних звичок, які покращать ваше здоров’я

Якщо впровадити у звичний спосіб життя кілька звичок, результат цих змін може виявитися дивовижним, інформує Ukr.Media.

На думку вчених, для довгострокового поліпшення здоров’я потрібні деколи дуже прості дії.

Більше білка

Вживати більше білка. Наукові дослідження свідчать, що дорослі люди у віці до 65 років мають для підтримки здоров’я споживати близько 0,8 г харчового білка на кілограм маси тіла. Після 65 років потрібно трошки більше, вже 1-1,2 грама білка на кілограм маси тіла.

Людям у цьому віці фахівці рекомендують додавати у свої прийоми їжі корисні джерела білка. Це вживання на сніданок яєць або вівсянки, а на обіди та вечері — риби, тофу або курки.

Більше рухатися

Вчені радять додати у свої повсякденні справи якомога більше руху: ходити на прогулянки, підніматися сходами, виконувати доступні вправи. Наприклад, під час розмов телефоном краще завжди вставати на ноги та ходити, під час реклами по телевізору — розминатися. Словом, використовувати будь-яку можливість, щоб змушувати м’язи тіла працювати.

Дихальна гімнастика

Виділяти 30 секунд у день на дихальні вправи. Є дуже проста вправа для зняття напруги з тіла: протягом 30 секунд потрібно зробити п’ять глибоких вдихів. Вдихнувши, подумки порахуйте до п’яти та видихніть, потім знову порахуйте до п’яти та зробіть вдих. Ця вправа допомагає розслабитися і під час регулярного виконання покращує реакції організму на стрес.

Боротьба зі стресом може допомогти зберегти високу функціональність імунної системи, а також нервової системи та системи травлення і сну, підкреслюють наукові фахівці.

Розтяжка

Розтягуватися щоранку. Навіть така проста річ як розтягнення м’язів може істотно вплинути на загальний стан здоров’я, стверджують дослідники. Вранці, перш ніж встати з ліжка, виконайте кілька простих вправ. Наприклад, лежачи на спині витягнути одну ногу, підтягувати іншу, складену в коліні, до грудей і притримувати в такому положенні приблизно 30 секунд.

Щоденні прогулянки

Прогулянки на свіжому повітрі щодня забезпечують мозкові клітини припливом кисню і таким чином захищають мозок від пошкоджень та передчасного старіння — це дуже простий, але водночас дієвий спосіб захистити себе від серцево-судинних хвороб.

Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *