5 порад для зміцнення здоров’я щитовидної залози

Щитовидна залоза відповідає за секрецію гормонів, які необхідні для нормального функціонування організму.

Двома найпоширенішими розладами, пов’язаними з нею, є гіпотиреоз та гіпертиреоз. Вони можуть призвести до коливань ваги, випадіння волосся, погіршення обміну речовин та ряду інших проблем зі здоров’ям, пише Жіночий світ.

Ви можете бути здивовані тим, що прості зміни в дієті та способі життя можуть допомогти вам забезпечити здорову роботу щитовидної залози. Дієтолог Мунмун Ганерівал ділиться п’ятьма порадами щодо зміцнення здоров’я щитовидної залози хворим на гіпертиреоз або гіпотиреоз. Також ці способи можуть допомогти вам підтримувати здорову вагу. Збільшення або зменшення ваги може бути одним з побічних ефектів порушень роботи щитовидної залози.

Уникайте оброблених продуктів. Оброблені та фасовані продукти часто мають високий вміст натрію та консервантів. Вони можуть призвести до порушення натрієво-калієвого балансу в організмі та впливають на функцію щитовидної залози. Натомість збільште споживання продуктів, багатих на клітковину.

Вживайте більше цільних злаків. Вони можуть забезпечити ваш організм клітковиною, вуглеводами та йодом. Достатнє споживання йоду забезпечує нормальний синтез гормонів щитовидної залози.

Підтримуйте нормальний рівень вітаміну D. Нестача вітаміну D пов’язана з порушенням роботи щитовидної залози. Вітамін D – це жиророзчинний вітамін. Його найкращим джерелом є сонячне світло. Деякі з харчових джерел вітаміну D – це жирна риба, яєчні жовтки та червоне м’ясо.

Вживайте більше білка. Білок також необхідний для підтримки здорової ваги та роботи щитовидної залози. “Оскільки йод поєднується з тирозином (білком) в організмі, сприяючи виробленню гормонів щитовидної залози, достатня кількість білка в раціоні має вирішальне значення для оптимізації метаболізму організму. Збагатіть свій раціон молоком, сиром, сиром, горіхами, яйцями, м’ясом, рибою, бобовими та їжте їх із цільними зернами та здоровими жирами”, – пише Ганерівал.

Залишайтесь фізично активними. Гіпотиреоз пов’язаний зі зниженням мінеральної щільності кісток, що призводить до зростання ризику переломів, остеопорозу та виникнення болю в суглобах. Регулярні силові тренування сприяють збільшенню мінеральної щільності кісток. Кардіовправи (наприклад, плавання, їзда на велосипеді) допоможуть спалити жир, не перевантажуючи суглоби. Йога також є здоровою практикою, яка може забезпечити здорове функціонування щитовидної залози.

Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *