20 способів бути здоровим

У цій статті ви знайдете список корисних звичок, що стосуються харчування, сну і відпочинку, фізичної активності, медичних обстежень. Не обов’язково впроваджувати їх все і відразу. Досить поступово додавати їх в свій спосіб життя, і вже через пару місяців ви помітите, що відчуваєте себе набагато краще.

Багато людей вважають, що здоровий спосіб життя – це постійні обмеження і дискомфорт. Насправді існує безліч способів бути здоровим без кардинальних змін в житті! Навіть якщо дотримуватися їх лише частково, самопочуття і настрій стануть набагато краще.

Як впливає спосіб життя на здоров’я?

Багато проблем зі здоров’ям вимагають певного способу життя. Пацієнти гастроентеролога розуміють, чому їм не можна фастфуд, а люди з хворими бронхами, швидше за все, кинуть палити після постановки діагнозу. На жаль, багато наших звички можуть погіршити наявні хвороби. І якщо про шкоду жирної їжі, алкоголю або тютюну знають всі, то недолік сну, постійні стреси або малорухливий спосіб життя часто здаються незначними проблемами.

Незбалансована їжа впливає не тільки на шлунково-кишковий тракт, але і на весь організм: недолік навіть одного з вітамінів може привести до серйозних хвороб. Шкода етилового спирту і нікотину для людського тіла вже давно доведений: вони негативно впливають на травну, дихальну, кровоносну і нервову систему. Недолік відпочинку знижує імунітет, сприяє погіршенню пам’яті і неуважності уваги, посилює наявні хвороби.

Навпаки, людям з підтвердженими діагнозами часто стоїть лише змінити спосіб життя, і їх хвороби стануть виявлятися набагато менше. Часто щоб бути здоровим потрібно лише правильно збалансовано харчуватися, включити в режим дня невелику фізичне навантаження на свіжому повітрі, споживати більше рідини, спати по 7-8 годин і уникати стресів.

Правильний спосіб життя: 20 звичок і способів бути здоровим

Здорове харчування

  • Пийте більше води. Дорослій людині потрібно приблизно 8 склянок рідини в день. В цю кількість входять усі напої та рідкі продукти (наприклад, супи). Але краще замінити міцний чай і каву на чисту воду. Спробуйте привчитися випивати склянку води відразу після пробудження: це дозволяє швидше прокинутися самому і «розбудити» шлунково-кишковий тракт.
  • Чи не пропускайте сніданки. Ситний збалансований прийом їжі з ранку забезпечить вас бадьорістю і силами до обіду. Кава і тістечко не підійде: кращим варіантом буде поєднання сиру або яєць, каші і фруктів.
  • Перегляньте харчові звички. Дієтологи радять складати кожен прийом їжі таким чином: половина тарілки – свіжі овочі, чверть – гарнір (каша або крохмалисті овочі), і ще чверть – білок (м’ясо, сир, яйця або риба). По можливості варто позбутися від цукру і соусів, щоб звикнути до природного смаку їжі. Спробуйте відмовитися від солодкого, фастфуду та снеків: спочатку буде важко, але вже через тиждень-півтора тяга до шкідливих продуктів набагато зменшиться.
  • Їжте вчасно. Постарайтеся перед сном витримати хоча б дві години без їжі. Розподіліть прийоми їжі по дню так, щоб не було перерви більше 3-4 годин. Але при першому відчутті голоду обов’язково трохи перекушуйте: це знизить ризик переїдання під час повноцінного обіду чи вечері.

Сон і відпочинок

  • Організуйте спальне місце. Ліжко має бути зручним, матрац і подушки – досить жорсткими, щоб підтримувати спину під час сну. Провітрюйте спальню ввечері. Якщо заважають світло і звуки з вулиці, використовуйте нічну маску для очей і беруші.
  • Не економте час сну. Дорослій людині, щоб бути здоровим, потрібно спати мінімум 7-8 годин на добу. Ми можемо деякий час працювати на знос і не спати по 20 годин, але в підсумку це призведе до проблем і поганого самопочуття.
  • Міняйте заняття. Кращий відпочинок – зміна діяльності. Якщо робота пов’язана з фізичною працею, то не варто по приходу додому відразу ж кидатися за ремонт і прибирання. Краще прийміть теплу ванну, включіть музику і почитайте книгу. А якщо ви вісім годин просиділи за комп’ютером, то ввечері варто відволіктися від екрану: сходити погуляти, провести тренування або приготувати обід на завтра.
  • По можливості уникайте стресів. Це спілкування з неприємними людьми, некомфортна робота, проблеми в особистому житті, невдачі в творчості або улюблених заняттях. Якщо від джерел стресу неможливо позбутися, краще звернутися до фахівця, щоб навчитися правильно реагувати на подразники.

Підтримка фізичної форми

  • Введіть фізичну активність в щоденний режим. Важкі тренування зовсім не обов’язкові: щоб бути здоровим, досить гуляти в бадьорому темпі протягом півгодини. Поступово можна почати відмовлятися від ліфтів і виходити на дві-три зупинки раніше. Активність з ранку підбадьорить, а некваплива прогулянка ввечері поліпшить самопочуття і сон.
  • Крім того, в план дня можна додати невелику гімнастику. Наприклад, вправи для зміцнення м’язів спини.
  • Підтримуйте свою вагу в межах норми. Якщо у вас явний недолік або надлишок маси – постарайтеся це виправити. І те, і інше негативно впливає на здоров’я опорної і серцево-судинної систем.

Здорові звички

  • Складіть режим дня. Це допоможе організувати час, роботу і відпочинок. З чітким розпорядком ви не засидитеся за справами до глибокої ночі, не будете пропускати прийоми їжі або заняття спортом, а також перестанете забувати про необхідний відпочинок.
  • Проводьте розминку. Чим частіше ви будете вставати, тим краще для ваших ніг, спини і серця. Найкраще трохи пройтися і розім’ятися раз в 20 хвилин. Але активність навіть раз на годину врятує вас від втоми і поверне працездатність.
  • Позбавтеся від шкідливих звичок. Це важко, і, можливо, доведеться звернутися до професіоналів. Але поліпшення самопочуття і здоров’я після відмови від алкоголю, тютюну та інших шкідливих речовин варто всіх витрачених зусиль.
  • Уникайте непотрібного ризику і дотримуйтесь техніку безпеки. Надягти шолом під час їзди на велосипеді або пристебнутися в автомобілі неважко, але це допоможе уникнути серйозних пошкоджень.
  • Слідкуйте за гігієною. Ретельно мийте руки перед їжею, після туалету або вулиці. Душ слід приймати щодня, а чистити зуби – мінімум двічі в день. Ці прості дії врятують вас від безлічі інфекційних захворювань.
  • Не поспішайте. Немає сенсу намагатися відразу обзавестися всіма цими звичками. Краще починати поступово, щоб вони не викликали напруги і міцно увійшли у ваше життя.

Медицина і перевірка організму

  • Регулярно проходите медогляди. Так можна вчасно помітити захворювання, коли їх найпростіше вилікувати. Найкраще робити це хоча б раз на рік. Якщо вам весь час не вистачає часу на відвідування декількох лікарів і здачу аналізів, пройдіть повне обстеження за один візит в клініку. Комплексна діагностика Total Body Scan займе всього три години.
  • Не ігноруйте дискомфорт. Якщо ви відчули нездужання – зверніться до лікаря, не чекайте моменту, коли стане зовсім погано. Неспеціаліст навряд чи зможе визначити причину захворювання, а самолікування може навіть посилити проблему.
  • Виконуйте розпорядження лікаря. Чи не пропускайте прийом ліків, фізіотерапію, дотримуйтесь прописаними правилами активності і харчування. Якщо ви сумніваєтеся в правильності призначеного лікування, зверніться до іншого лікаря з тієї ж сфери.
  • Перед кардинальною зміною способу життя проконсультуйтеся з фахівцем. Можливо, вам протипоказаний будь-якої вид спорту, або через алергію або хвороби шлунка протипоказаний якийсь «здоровий» продукт. Якщо ви не впевнені, що знаєте все про свій організм – обов’язково проконсультуйтеся з лікарем.
Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *