12 міфів про здоров’я, якими нам забивали голову

З самого раннього дитинства кожен з нас чує безліч попереджень: не клацай пальцями, не їж на ніч і якщо застудився, то треба подихати над картоплею. Однак, всі ці рекомендації аж ніяк не корисні.

Міфи, які майже нешкідливі

1. Не їсти морозиво, коли запав

Багато хто вірять, що можна їсти морозиво при застуді нібито це тільки посилить захворювання. Деякі вважають, що молочні продукти можуть погіршити стан. Ніби від морозива буде виділятися більше слизу, тому дихати стане важче, а ковтати – болючіше. Але це не правда – якщо ви будете їсти морозиво, що злегка розтануло, або інші солодощі, то горло навпаки може боліти менше. А трошки холодних солодощів може подіяти як легкий анестетик.

2. Клацати пальцями не можна – буде артрит

Не правда, лікар Дональд Унгер із США займався цим питанням протягом 50 років і отримав за своє дослідження премію Ig Nobel. Він клацав пальцями тільки на лівій руці – вже у літньому віці він довів, що артрит у нього не з’явився. Єдина проблема, яка може з’явитися у вас, – це невдоволення оточуючих.

3. Від рентгена буде рак

Рентгенівське випромінювання входить в ряд канцерогенів, але спровокувати рак можна тільки якщо дуже часто його отримувати у великих кількостях. Проводити рентгенівське обстеження кілька разів на рік ніяк вам не зашкодить.

4. Психопати – вбивці і злочинці

Правда в тому, що серед убивць і злочинців дійсно часто є психічно нездорові люди. Однак, проводилися дослідження, які довели, що любов до насильства зазвичай з’являється на ґрунті бідності, виховання та неосвіченості. А самі психопати – звичайні люди, які страждають від специфічної хвороби.

5. Їж на ніч – розповнієш

Ви не наберете додаткову вагу, якщо поїсте після шести. Не важливо, в який час ви їсте, важливо – в якій кількості ви їсте. Хіба що ті, хто основний прийом їжі переносять на вечір, звичайно голодують протягом дня. Намагайтеся снідати та обідати та не бійтеся, якщо потім з’їсте бутерброд з ковбасою ввечері. Головне, стежте за калоріями.

6. Бігати шкідливо

Атлетам не рекомендується багато бігати, це правда. Але якщо ви звичайна людина, яка кілька разів на тиждень бігає по 3-5 кілометрів, то ніякої шкоди це вам не принесе. Артрит у вас може розвинутися тільки в тому випадку, якщо він у вас і так вже починався.

7. Курячий бульйон допоможе при застуді

Курячий бульйон може трохи полегшити нежить і надавати легку протизапальну дію. Але немає доказів, що він дійсно допоможе одужати.

Шкідливі поради

8. Детокс-дієти корисні

Вашому організму не потрібно штучне очищення, цим займається печінка і нирки. І поки у вас немає ніяких серйозних захворювань цих органів, вам не варто турбуватися про те, що організм “засмітився”. Детокс-дієти вимивають з вашого організму корисні речовини: вітаміни та мінерали. Скоротіть споживання фаст-фуду, цукру, намагайтеся їсти більше фруктів і овочів – це принесе значно більше користі.

9. Не можна спати після струсу мозку

Американські медики повідомляють, що все навпаки – спати треба, адже травмованій людині необхідний відпочинок. Якщо ви не будете спати, то вам може стати гірше.

10. Подихати над картоплею – найкращі ліки проти застуди

Якщо пара буде занадто гарячою, то ви можете обпекти носогорло. У вас може трохи полегшитися нежить, але на короткий час.

11. Від щеплень буде аутизм

Немає жодного доказу, що це – правда. Аутизм виникає на ґрунті генетичної схильності.

12. Засмагати – корисно

Ні, це шкідливо. Якщо ви занадто багато засмагаєте, це може спровокувати рак.

Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *